انقلاب صنعتی چهارم

امروزه بیش از ۵۰ درصد جمعیت جهان آنلاین هستند و تقریبا روزانه یک میلیون فرد جدید به اینترنت وصل می­ شوند. دو سوم انسان­ها، گوشی تلفن همراه دارند و فناوری­ های انقلاب صنعتی چهارم مزایای اقتصادی و اجتماعی بسیاری برای بیشتر جمعیت جهان به‌همراه داشته ­است.موج بعدی فناوری­ های انقلاب صنعتی چهارم (۴IR)، به صورت گسترده جوامع و اقتصادها را دگرگون خواهد کرد.
ادامه مطلب
اگر رویای صنعت ۴.۰ محقق شود، بیشتر فرایندهای یک کسب و کار باید دیجیتالی شوند. یکی از تحولات مهم دیجیتالی مربوط به تحول زنجیره‌های تأمین سنتی و حرکت آن به سمت اکوسیستم زنجیره تأمین متصل، هوشمند و بسیار کارآمد خواهد بود.زنجیره تأمین امروز مجموعه­ای از اقدامات کاملاً گسسته و جداگانه است که محصول را از طریق بازاریابی، توسعه محصول، تولید و توزیع در نهایت به دست مشتری می‌رساند.
ادامه مطلب
ظهور فناوری جدید دیجیتال صنعتی، معروف به صنعت ۴.۰، تحولی است که امکان جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مبادله شده میان ماشین‌ها را فراهم می‌آورد، و فرآیندهای کارآمدتر، انعطاف‌پذیرتر و سریع­تر را برای تولید کالاهای با کیفیت بالاتر همزمان با کاهش هزینه امکان پذیر می‌سازد. این انقلاب در تولید باعث افزایش بهره‌وری، تحول اقتصادی، ارتقا رشد صنعتی، تغییر مشخصات نیروی کار و در نهایت تغییر شکل رقابت سازمان‌ها و حوزه­ های رقابتی خواهد شد.

 

 

ادامه مطلب